Muzyka w Starym Krakowie 2014 kalendarz koncertów

bilety

o festiwalu

kontakt



english















15.08
sobota, godz. 19.00
Katedra Królewska na Wawelu
KONCERT INAUGURACYJNY
Collegium Zieleński
Pueri Cantores Sancti Nicolai
Królewscy Rorantyści
Orkiestra Akademii Beethovenowskiej
Stanisław Gałoński  dyrygent
Piotr Łykowski  kontratenor
Joanna Stawarska  sopran
Joanna Świszek  mezzosopran
Zygmunt Magiera  tenor
Jerzy Butryn  bas
  
Ks. Stanisław Adamczyk  przygot. Pueri Cantores S. Nicolai
  
Replika koncertu inauguracyjnego
I Festiwalu „Muzyka w Starym Krakowie”
  
wstęp wolny
wykonawcy program








16.08
niedziela, godz. 17.00
Aula Akademii Muzycznej „Florianka”, ul. Basztowa 8
  
Krakowscy uczestnicy
XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego
im. Fryderyka Chopina
  
Szymon Nehring
Krzysztof Książek
  
Recitale Chopinowskie
  
ceny biletów: 25 zł norm., 15 zł ulg.
  
wykonawcy program








16.08
niedziela, godz. 20.00
Dziedziniec Pałacu Ciołka, ul. Kanonicza 17
Oddział Muzeum Narodowego w Krakowie
  
Wiktor Teteria  (Federigo, szlachcic florencki)  tenor
Oksana Petrykowa  (Elwira, młoda bogata wdowa)  sopran
Stanisław Tryfaniuk  (Pedrillo, służący Federiga)  tenor
Ołeksandra Nikiforowa  (Maryna, służąca Elwiry)  sopran
Jewheniji Wasiukow  (Greguar, stary odźwierny w wiejskim domu Federiga)  bas
Sołomija Holiak  (Żanetta, córka Greguara)  mezzosopran
Władysław Fedorow  (Lekarz Lentulus)  baryton
Anton Iszczenko  (Lekarz Promptus)  tenor
Natalia Swyrydenko  kierownictwo muzyczne
  
D. Bortniański – Opera „Sokół”
(ukraińska opera z XVIII w.)
  
ceny biletów: 40 zł m. zarezerwowane, 30 zł norm., 20 zł ulg.
  
wykonawcy program








17.08
poniedziałek, godz. 20.00
Krużganki Klasztoru Franciszkanów, pl. Wszystkich Świętych 5
  
Philharmonia Quartett Berlin
Daniel Stabrawa  skrzypce
Christian Stadelmann  skrzypce
Neithard Resa  altówka
Dietmar Schwalke  wiolonczela
  
W. A. Mozart, F. Schubert, L. van Beethoven
  
ceny biletów: 40 zł m. zarezerwowane, 30 zł norm., 20 zł ulg.
  
wykonawcy program








18.08
wtorek, godz. 17.00
Aula Akademii Muzycznej „Florianka”, ul. Basztowa 8
  
Koncert z cyklu „Młode Talenty”
  
Kwartet Ypsilon
Jakub Żurek  skrzypce
Katarzyna Mrożek  skrzypce
Kamil Zaboub  altówka
Martyna Sołtys  wiolonczela
  
L. van Beethoven, F. Mendelssohn-Bartholdy
  
cena biletu: 10 zł
  
wykonawcy program








18.08
wtorek, godz. 19.30
Kościół św. św. Piotra i Pawła, ul. Grodzka 52
  
Zespół wokalny monasteru
Surb Geghard – Świętej Włóczni  (Armenia)
  
Śpiewy kościoła ormiańskiego
  
ceny biletów: 45 zł m. zarezerwowane, 35 zł norm., 25 zł ulg.
  
wykonawcy program








19.08
środa, godz. 20.15
Bazylika OO. Franciszkanów, ul. Franciszkańska
  
Chór Trembita
Mykoła Kułyk  dyrygent
  
Śpiewy cerkiewne
  
ceny biletów: 40 zł m. zarezerwowane, 30 zł norm., 20 zł ulg.
  
wykonawcy program








20.08
czwartek, godz. 17.00
Aula Akademii Muzycznej „Florianka”, ul. Basztowa 8
  
Koncert z cyklu „Młode Talenty”
  
Krzysztof Katana  skrzypce
  
Eligiusz Skoczylas  fortepian
  
L. van Beethoven, W. A. Mozart, C. Franck, M. Ravel
  
cena biletu: 10 zł
  
wykonawcy program








20.08
czwartek, godz. 19.30
Dziedziniec Collegium Maius UJ, ul Jagiellońska 15
w przypadku deszczowej pogody: godz. 20.15, Bazylika OO. Karmelitów, ul. Karmelicka 19
  
Gomalan Brass Quintet
  
G. Gabrieli, G. Verdi, G. Puccini, E. Morricone i inni
  
ceny biletów: 45 zł m. zarezerwowane, 35 zł norm., 25 zł ulg.
  
wykonawcy program








21.08
piątek, godz. 19.30
Bazylika OO. Jezuitów, ul. Kopernika 26
  
Wirtuozi Lwowa
Oleg Kaśkiw  skrzypce
Serhij Burko  dyrygent
  
G. Rossini, F. Mendelssohn-Bartholdy, P. Czajkowski
  
ceny biletów: 35 zł m. zarezerwowane, 25 zł norm., 15 zł ulg.
  
wykonawcy program








22.08
sobota, godz. 17.00
Kościół Ewangelicki, ul. Grodzka 58
  
Koncert z cyklu „Młode Talenty”
  
Kwartet Leopolis
Ihor Murawiow  skrzypce
Aleksandra Moroz  skrzypce
Edward Poharecki  altówka
Anastazja Miakuszko  wiolonczela
  
W. A. Mozart, S. Rachmaninow, W. Barwiński
  
cena biletu: 10 zł
  
wykonawcy program








22.08
sobota, godz. 20.15
Kolegiata św. Anny, ul. św. Anny 11
  
Andrzej Białko  organy
  
J. S. Bach
  
ceny biletów: 30 zł norm., 20 zł ulg.
  
wykonawcy program








23.08
niedziela, godz. 16.00
Opactwo OO. Benedyktynów w Tyńcu
  
Ensemble Organum
Marcel Pérès  kierownictwo muzyczne
  
Chorał gregoriański
  
ceny biletów: 45 zł m. zarezerwowane, 35 zł norm., 25 zł ulg.
  
wykonawcy program

Dla chętnych rejs do Tyńca na na pokładzie statku rzecznego „Helena”
  szczegóły w zakładce „BILETY”









23.08
niedziela, godz. 19.30
Synagoga Tempel, ul. Miodowa 24
  
Cellissimo / Jewish
  
Jascha Lieberman  skrzypce i altówka
Łukasz Pawlikowski  wiolonczela
Konrad Ligas  akordeon
  
Muzyka Żydowska
  
ceny biletów: 40 zł m. zarezerwowane, 30 zł norm., 20 zł ulg.
  
wykonawcy program








24.08
poniedziałek, godz. 19.30
Kościół Ewangelicki, ul. Grodzka 58
  
Krzysztof Jakowicz  skrzypce
  
J. S. Bach
  
ceny biletów: 30 zł norm., 20 zł ulg.









25.08
wtorek, godz. 19.30
Aula bł. Jakuba, ul. Franciszkańska 4
  
Krakowskie Trio Stroikowe
  
A. Tansman, J. Ibert, W. Lutosławski, H. Tomasi, A. Szałowski
  
ceny biletów: 35 zł m. zarezerwowane, 25 zł norm., 15 zł ulg.









26.08
środa, godz. 19.30
Sala Filharmonii Krakowskiej, ul. Zwierzyniecka 1
  
Grigorij Sokołow  fortepian
  
J. S. Bach, L. van Beethoven, F. Schubert
  
ceny biletów: I miej. 80 zł norm., 60 zł ulg., II miej. 50 zł norm., 35 zł ulg.









27.08
czwartek, godz. 20.00
Kościół OO. Pijarów, ul.Pijarska 2
  
Bartosz Koziak  wiolonczela
Magdalena Bojanowicz  wiolonczela
Aleksander Wilgos  gitara
  
L. Boccherini – Sonaty
  
ceny biletów: 40 zł m. zarezerwowane, 30 zł norm., 20 zł ulg.









28.08
piątek, godz. 19.30
Dziedziniec Collegium Maius UJ, ul Jagiellońska 15
w przypadku deszczowej pogody: godz. 20.15, Bazylika OO. Karmelitów, ul. Karmelicka 19
  
Sinfonietta Cracovia
Jaakko Kuusisto  dyrygent
  
J. Sibelius
  
ceny biletów: 45 zł m. zarezerwowane, 35 zł norm., 25 zł ulg.









29.08
sobota, godz. 19.30
Galeria Sztuki Polskiej XIX w. w Sukiennicach, Rynek Główny 3
Oddział Muzeum Narodowego w Krakowie
  
Orkiestra Festiwalowa
Kaja Danczowska  skrzypce
Elżbieta Stefańska  klawesyn
Kazimierz Moszyński  flet
Arkadiusz Krupa  obój
Stanisław Krawczyński  dyrygent
  
J. S. Bach
  
ceny biletów: 50 zł m. zarezerwowane, 40 zł norm., 30 zł ulg.









30.08
niedziela, godz. 19.30
Synagoga Tempel, ul. Miodowa 24
  
Iwan Monighetti  wiolonczela
Zespół Instrumentów Dętych
  
Z. Bujarski, W. A. Mozart, F. Gulda
  
ceny biletów: 45 zł m. zarezerwowane, 35 zł norm., 25 zł ulg.









31.08
poniedziałek, godz. 19.30
Kościół OO. Augustianów, ul. Augustiańska 7
  
Orkiestra Akademii Beethovenowskiej
Chór Filharmonii Krakowskiej
Iwona Hossa  sopran
Agnieszka Rehlis  alt
Piotr Nowacki  bas
Krzysztof Penderecki  dyrygent
  
K. Penderecki – Dies illa (krakowskie prawykonanie)
A. Dvořák – VIII Symfonia
  
ceny biletów: 60 zł m. zarezerwowane, 50 zł norm., 35 zł ulg.