Muzyka w Starym Krakowie 2016 kalendarz koncertów

bilety

o festiwalu

kontakt



english















15.08
poniedziałek, godz. 19.30
Sala Filharmonii Krakowskiej, ul. Zwierzyniecka 1
KONCERT INAUGURACYJNY
  
Grigorij Sokołow  fortepian
  
R. Schumann, F. Chopin
  
ceny biletów: I miej. 80 zł norm., 60 zł ulg., II miej. 50 zł norm., 35 zł ulg.
wykonawca program








16.08
wtorek, godz. 17.00
Aula Akademii Muzycznej „Florianka”, ul. Basztowa 8
  
Koncert z cyklu „Młode Talenty”
  
Kwartet Academia
Kateryna Nazarenko  skrzypce
Marianna Druca  skrzypce
Serhij Hawryluk  altówka
Anastazja Miakuszko  wiolonczela
  
D. Szostakowicz, A. Dvořák, M. Skoryk, A. Webern, H. Wolf
  
cena biletu: 10 zł
  
wykonawcy program








16.08
wtorek, godz. 19.30
Galeria Sztuki Polskiej XIX w. w Sukiennicach, Rynek Główny 3
Oddział Muzeum Narodowego w Krakowie
  
Elżbieta Stefańska  klawesyn
Bartosz Koziak  wiolonczela
  
J. S. Bach, C. Ph. E. Bach
  
ceny biletów: 50 zł m. zarezerwowane, 40 zł norm., 30 zł ulg.
  
wykonawcy program








17.08
środa, godz. 17.00
Aula Akademii Muzycznej „Florianka”, ul. Basztowa 8
  
Koncert z cyklu „Młode Talenty”
  
Aleksandra Lignar  wiolonczela
  
Piotr Jaworski  fortepian
  
F. Chopin, D. Szostakowicz
  
cena biletu: 10 zł
  
wykonawcy program








17.08
środa, godz. 19.30
Dziedziniec Collegium Maius UJ, ul Jagiellońska 15
w przypadku deszczowej pogody: godz. 20.15, Bazylika OO. Karmelitów, ul. Karmelicka 19
  
Onyx Brass
Niall Keatley  trąbka
Alan Thomas  trąbka
Andrew Sutton  waltornia
Amos Miller  puzon
David Gordon-Shute  tuba
  
C. Monteverdi, J. Dowland, H. Purcell, T. Jackson, A. Gabrieli,
X. Montsalvatge, A. Holborne, E. Carter, T. Tallis
  
ceny biletów: 40 zł m. zarezerwowane, 30 zł norm., 20 zł ulg.
  
wykonawcy program








18.08
czwartek, godz. 19.30
Kościół OO. Augustianów, ul. Augustiańska 7
  
Collegium Zieleński
Królewscy Rorantyści
Stanisław Gałoński  dyrygent
Joanna Stawarska  sopran
Agnieszka Kałużna  sopran
Zygmunt Magiera  tenor
Marcin Wróbel  bas
Jerzy Butryn  bas
  
Dawna muzyka polska
  
ceny biletów: 40 zł m. zarezerwowane, 30 zł norm., 20 zł ulg.
  
wykonawcy program








19.08
piątek, godz. 17.00
Bazylika OO. Paulinów Na Skałce. ul. Skałeczna 15
  
Polski Chór Kameralny
 Schola Cantorum Gedanensis
Jan Łukaszewski  dyrygent
  
A. Hakenberger (kompozytor wawelski i gdański) – Motety polichóralne
  
wstęp wolny
  
wykonawcy program








19.08
piątek, godz. 20.00
Aula Akademii Muzycznej „Florianka”, ul. Basztowa 8
  
Kwartet Cikada
Elisabeth Holmertz  sopran
Kenneth Karlsson  fortepian
  
C. Bauckholt, R. Berstad, G. Pesson, H. Lachenmann, R. Schumann
  
ceny biletów: 40 zł m. zarezerwowane, 30 zł norm., 20 zł ulg.
  
wykonawcy program








20.08
sobota, godz. 17.00
Aula Akademii Muzycznej „Florianka”, ul. Basztowa 8
  
Koncert z cyklu „Młode Talenty”
  
Karolina Filus  sopran
  
Daria Proszek  mezzosopran
  
Rafał Tomkiewicz  kontratenor
  
Marta Mołodyńska-Wheeler  fortepian
  
  
Vivaldi, Monteverdi, Purcell, Händel, Mozart, Gall, Perkowski,
Wagner, Strauss, Massenet, Gounod, Bellini
  
cena biletu: 10 zł
  
wykonawcy program








20.08
sobota, godz. 20.00
Bazylika Bożego Ciała, ul. Bożego Ciała 26
  
Czech Ensemble Baroque
  
HOMMAGE A CZECH BAROQUE
A. J. N. Brosmann – Vesperae solemnes in C,
A. Mašát – Missa S: Attalae Abbat, Te Deum laudamus
  
ceny biletów: 40 zł m. zarezerwowane, 30 zł norm., 20 zł ulg.
  
wykonawcy program








21.08
niedziela, godz. 17.00
Kościół Ewangelicki, ul. Grodzka 58
  
Elżbieta Towarnicka  sopran
Marek Stefański  organy
  
J. S. Bach – Geistliche Lieder
  
ceny biletów: 30 zł norm., 20 zł ulg.
  
wykonawcy program







21.08
niedziela, godz. 20.00
Synagoga Tempel, ul. Miodowa 24
  
Štátny Komorný Orchester Žilina
 Slovak Sinfonietta
Łukasz Długosz  flet
Paweł Przytocki  dyrygent
  
J. Cikker – Spomienky / Wspomnienia
W. A. Mozart – Koncert fletowy G-dur KV 313
J. Haydn – Symfonia 104, „Londyńska”
  
ceny biletów: 40 zł m. zarezerwowane, 30 zł norm., 20 zł ulg.
  
wykonawcy program







22.08
poniedziałek, godz. 20.00
Kościół OO. Bernardynów, ul. Bernardyńska 2
  
Jordi Savall  viola da gamba
  
M. Marais, T. Hume, J. Dowland
  
ceny biletów: 60 zł m. zarezerwowane, 50 zł norm., 30 zł ulg.
  
wykonawca program







23.08
wtorek, godz. 17.00
Aula Akademii Muzycznej „Florianka”, ul. Basztowa 8
  
Koncert z cyklu „Młode Talenty”
  
Duo Appassionato
Klara Kraj  fortepian
Dominika Grzybacz  fortepian
  
F. Schubert, M. Ravel, C. Saint-Saëns, W. A. Mozart, F. Chopin, E. Grieg
  
cena biletu: 10 zł
  
wykonawcy program







23.08
wtorek, godz. 21.00
Kopalnia Soli „Wieliczka”, Kaplica św. Kingi
zjazd do kopalni szybem Daniłowicza od godz. 19.30
  
Ensemble Gilles Binchois
Anne Delafosse  sopran
Anne-Marie Lablaude  sopran
Dominique Vellard  tenor i kier. muz.
Giacomo Schiavo  baryton
Emmanuelle Vistorky  bas
  
Muzyka średniowiecza
  
ceny biletów: 60 zł m. zarezerwowane, 50 zł norm., 30 zł ulg.
  
wykonawcy program







24.08
środa, godz. 19.30
Bazylika OO. Jezuitów, ul. Kopernika 26
  
Wirtuozi Lwowa
Wasyl Borecki  klarnet
Marianna Łaba  sopran
Serhij Burko  dyrygent
  
MUZYKA TRZECH MOZARTÓW
Leopold Mozart, Wolfgang Amadeusz Mozart, Franz Xaver Wolfgang Mozart
  
ceny biletów: 40 zł m. zarezerwowane, 30 zł norm., 20 zł ulg.
  
wykonawcy program







25.08
czwartek, godz. 20.00
Krużganki Klasztoru OO. Franciszkanów, pl. Wszystkich Świętych 5
  
Kwartet Kodalý
Attila Falvay  skrzypce
Ferenc Bangó  skrzypce
János Fejérvári  altówka
György Éder  wiolonczela
  
W. A. Mozart – Kwartet B-dur, KV 589
B. Bartók – Kwartet nr 4,
L. van Beethoven – Kwartet cis-moll, op. 131
  
ceny biletów: 40 zł m. zarezerwowane, 30 zł norm., 20 zł ulg.
  
wykonawcy program







26.08
piątek, godz. 17.00
Kościół św. Marka, ul. Sławkowska 10
  
Triplum
Łukasz Dulewicz  kontratenor
Piotr Piwko  tenor
Maciej Michalik  baryton, kier. muz.
Mariusz Zarzycki  bas
  
Psałterz Dawida
  
wstęp wolny
  
wykonawcy program







26.08
piątek, godz. 19.30
Teatr im. J. Słowackiego, Plac Świętego Ducha 1
  
Litewska Orkiestra Kameralna
Siergiej Kryłow  dyrygent, skrzypce
  
A. Vivaldi – Pory Roku op. 8
M. de Falla – Suita na skrzypce i smyczki
P. Sarasate – Romanza andaluza, Introduzione e Tarantella, Carmen
  
ceny biletów: I miej. 60 zł norm., 40 zł ulg., II miej. 35 zł norm., 25 zł ulg.
  
wykonawcy program







27.08
sobota, godz. 19.30
Kościół św. św. Piotra i Pawła, ul. Grodzka 52
  
Sinfonietta Cracovia
Iwan Monighetti  dyrygent, wiolonczela
  
J. Haydn – Koncert wiolonczelowy C-dur, Koncert wiolonczelowy D-dur, Serenata notturna D-dur
  
ceny biletów: 40 zł m. zarezerwowane, 30 zł norm., 20 zł ulg.
  
wykonawcy program







28.08
niedziela, godz. 17.00
Collegium Maius – Aula, ul. Jagiellońska 15
  
Marek Mleczko  obój
Zdzisław Łapiński  wiolonczela
Marek Toporowski  klawesyn
  
G. Ph. Telemann, G. F. Händel, B. Britten, J. S. Bach, S. Gubajdulina, A. Vivaldi
  
ceny biletów: 30 zł norm., 20 zł ulg.
  
wykonawcy program







28.08
niedziela, godz. 20.15
Bazylika OO. Franciszkanów, ul. Franciszkańska
  
Chór Tronos
  
Muzyka Rumuńskiego Kościoła Prawosławnego
  
ceny biletów: 50 zł m. zarezerwowane, 40 zł norm., 30 zł ulg.
  
wykonawcy program







29.08
poniedziałek, godz. 20.15
Bazylika OO. Dominikanów, Plac Dominikański
  
Orkiestra Festiwalowa
Collegium Zieleński
Marek Mleczko  obój
Agnieszka Kaczmarek-Bialic  harfa
Aleksandra Zamojska  sopran
Krzysztof Kozarek  tenor
Jerzy Butryn  bas
Stanisław Krawczyński  dyrygent
  
A. Matsudaira, W. Lutosławski, F. Schubert
  
ceny biletów: 40 zł m. zarezerwowane, 30 zł norm., 20 zł ulg.
  
wykonawcy program







30.08
wtorek, godz. 19.00
Kościół pw. Dziesięciu Tysięcy Męczenników, ul. Piękna 2, Niepołomice
  
KRÓLEWSCY RORANTYŚCI
STANISŁAW GAŁOŃSKI  dyrygent
MICHAŁ BIAŁKO  organy
  
Marcin Paligon, Jan z Lublina, Krzysztof Borek, Bartłomiej Pękiel,
Tomasz Szadek, Grzegorz Gerwazy Gorczycki, Wincenty z Kielczy
  
wstęp wolny
  
wykonawcy program







30.08
wtorek, godz. 20.00
Kościół OO. Bernardynów, ul. Bernardyńska 2
  
Andrzej Białko  organy
  
J. S. Bach
  
ceny biletów: 30 zł norm., 20 zł ulg.
  
wykonawca program







31.08
środa, godz. 19.30
Sala Filharmonii Krakowskiej, ul. Zwierzyniecka 1
  
Orkiestra Filharmonii Krakowskiej
Krzysztof Książek  fortepian
Szymon Nehring  fortepian
Tadeusz Strugała  dyrygent
  
M. K. Ogiński – Polonez
F. Chopin – Koncert fortepianowy f-moll, op. 21
M. Karłowicz – Serenada na orkiestrę smyczkową op. 2
F. Chopin – Koncert fortepianowy e-moll, op. 11
  
ceny biletów: I miej. 50 zł norm., 40 zł ulg., II miej. 30 zł norm., 20 zł ulg.
  
wykonawcy program