Muzyka w Starym Krakowie 2016 kalendarz koncertów

bilety

o festiwalu

kontakt



english















15.08
poniedziałek, godz. 19.30
Sala Filharmonii Krakowskiej, ul. Zwierzyniecka 1
KONCERT INAUGURACYJNY
  
Grigorij Sokołow  fortepian
  
R. Schumann, F. Chopin
  
ceny biletów: I miej. 80 zł norm., 60 zł ulg., II miej. 50 zł norm., 35 zł ulg.









16.08
wtorek, godz. 17.00
Aula Akademii Muzycznej „Florianka”, ul. Basztowa 8
  
Koncert z cyklu „Młode Talenty”
  
Kwartet Academia
Kateryna Nazarenko  skrzypce
Marianna Druca  skrzypce
Serhij Hawryluk  altówka
Anastazja Miakuszko  wiolonczela
  
D. Szostakowicz, A. Dvořák, M. Skoryk, A. Webern, H. Wolf
  
cena biletu: 10 zł
  









16.08
wtorek, godz. 19.30
Galeria Sztuki Polskiej XIX w. w Sukiennicach, Rynek Główny 3
Oddział Muzeum Narodowego w Krakowie
  
Elżbieta Stefańska  klawesyn
Bartosz Koziak  wiolonczela
  
J. S. Bach, C. Ph. E. Bach
  
ceny biletów: 50 zł m. zarezerwowane, 40 zł norm., 30 zł ulg.
  









17.08
czwartek, godz. 17.00
Aula Akademii Muzycznej „Florianka”, ul. Basztowa 8
  
Koncert z cyklu „Młode Talenty”
  
Aleksandra Lignar  wiolonczela
  
Piotr Jaworski  fortepian
  
F. Chopin, D. Szostakowicz
  
cena biletu: 10 zł
  









17.08
środa, godz. 19.30
Dziedziniec Collegium Maius UJ, ul Jagiellońska 15
w przypadku deszczowej pogody: godz. 20.15, Bazylika OO. Karmelitów, ul. Karmelicka 19
  
Onyx Brass
Niall Keatley  trąbka
Alan Thomas  trąbka
Andrew Sutton  waltornia
Amos Miller  puzon
David Gordon-Shute  tuba
  
C. Monteverdi, J. Dowland, H. Purcell, T. Jackson, A. Gabrieli,
X. Montsalvatge, A. Holborne, E. Carter, T. Tallis
  
ceny biletów: 40 zł m. zarezerwowane, 30 zł norm., 20 zł ulg.
  









18.08
czwartek, godz. 19.30
Kościół OO. Augustianów, ul. Augustiańska 7
  
Collegium Zieleński
Królewscy Rorantyści
Stanisław Gałoński  dyrygent
Joanna Stawarska  sopran
Agnieszka Kałużna  sopran
Zygmunt Magiera  tenor
Marcin Wróbel  bas
Jerzy Butryn  bas
  
Dawna muzyka polska
  
ceny biletów: 40 zł m. zarezerwowane, 30 zł norm., 20 zł ulg.
  









19.08
piątek, godz. 17.00
Bazylika OO. Paulinów Na Skałce. ul. Skałeczna 15
  
Polski Chór Kameralny
 Schola Cantorum Gedanensis
Jan Łukaszewski  dyrygent
  
A. Hakenberger (kompozytor wawelski i gdański) – Motety polichóralne
  
wstęp wolny
  









19.08
piątek, godz. 20.00
Aula Akademii Muzycznej „Florianka”, ul. Basztowa 8
  
Kwartet Cikada
Elisabeth Holmertz  sopran
Kenneth Karlsson  fortepian
  
C. Bauckholt, R. Berstad, G. Pesson, H. Lachenmann, R. Schumann
  
ceny biletów: 40 zł m. zarezerwowane, 30 zł norm., 20 zł ulg.
  









20.08
sobota, godz. 17.00
Aula Akademii Muzycznej „Florianka”, ul. Basztowa 8
  
Koncert z cyklu „Młode Talenty”
  
Karolina Filus  sopran
  
Daria Proszek  mezzosopran
  
Rafał Tomkiewicz  kontratenor
  
Marta Mołodyńska-Wheeler  fortepian
  

  
  
cena biletu: 10 zł
  









20.08
sobota, godz. 20.00
Bazylika Bożego Ciała, ul. Bożego Ciała 26
  
Czech Ensemble Baroque
  
HOMMAGE A CZECH BAROQUE
A. J. N. Brosmann – Vesperae solemnes in C,
A. Mašát – Missa S: Attalae Abbat, Te Deum laudamus
  
ceny biletów: 40 zł m. zarezerwowane, 30 zł norm., 20 zł ulg.
  









21.08
niedziela, godz. 17.00
Kościół Ewangelicki, ul. Grodzka 58
  
Elżbieta Towarnicka  sopran
Marek Stefański  organy
  
J. S. Bach – Geistliche Lieder
  
ceny biletów: 30 zł norm., 20 zł ulg.
  








21.08
niedziela, godz. 20.00
Synagoga Tempel, ul. Miodowa 24
  
Štátny Komorný Orchester Žilina
 Slovak Sinfonietta
Łukasz Długosz  flet
Paweł Przytocki  dyrygent
  
J. Cikker – Spomienky / Wspomnienia
W. A. Mozart – Koncert fletowy G-dur KV 313
J. Haydn – Symfonia 104, „Londyńska”
  
ceny biletów: 40 zł m. zarezerwowane, 30 zł norm., 20 zł ulg.
  








22.08
poniedziałek, godz. 20.00
Kościół OO. Bernardynów, ul. Bernardyńska 2
  
Jordi Savall  viola da gamba
  
M. Marais, T. Hume, J. Dowland
  
ceny biletów: 60 zł m. zarezerwowane, 50 zł norm., 30 zł ulg.
  








23.08
wtorek, godz. 17.00
Aula Akademii Muzycznej „Florianka”, ul. Basztowa 8
  
Koncert z cyklu „Młode Talenty”
  
Duo Appassionato
Klara Kraj  fortepian
Dominika Grzybacz  fortepian
  
F. Schubert, M. Ravel, C. Saint-Saëns, W. A. Mozart, F. Chopin, E. Grieg
  
cena biletu: 10 zł
  








23.08
wtorek, godz. 21.00
Wieliczka, Kopalnia soli, Kaplica św. Kingi
  
Ensemble Gilles Binchois
  
Muzyka średniowieczna
  
ceny biletów: 60 zł m. zarezerwowane, 50 zł norm., 30 zł ulg.
  









24.08
środa, godz. 19.30
Bazylika OO. Jezuitów, ul. Kopernika 26
  
Wirtuozi Lwowa
Wasyl Borecki  klarnet
Marianna Łaba  sopran
Serhij Burko  dyrygent
  
MUZYKA TRZECH MOZARTÓW
Leopold Mozart, Wolfgang Amadeusz Mozart, Franz Xaver Wolfgang Mozart
  
ceny biletów: 40 zł m. zarezerwowane, 30 zł norm., 20 zł ulg.
  








25.08
czwartek, godz. 20.00
Krużganki Klasztoru OO. Franciszkanów, pl. Wszystkich Świętych 5
  
Kwartet Kodalý
Attila Falvay  skrzypce
Ferenc Bangó  skrzypce
János Fejérvári  altówka
György Éder  wiolonczela
  
W. A. Mozart – Kwartet B-dur, KV 589
B. Bartók – Kwartet nr 4,
L. van Beethoven – Kwartet cis-moll, op. 131
  
ceny biletów: 40 zł m. zarezerwowane, 30 zł norm., 20 zł ulg.
  








26.08
piątek, godz. 17.00
Kościół św. Marka, ul. Sławkowska 10
  
Triplum
Łukasz Dulewicz  kontratenor
Piotr Piwko  tenor
Maciej Michalik  baryton
Mariusz Zarzycki  bas
  
Psałterz Dawida
  
wstęp wolny
  








26.08
piątek, godz. 19.30
Teatr im. J. Słowackiego, Plac Świętego Ducha 1
  
Litewska Orkiestra Kameralna
Siergiej Kryłow  dyrygent, skrzypce
  
A. Vivaldi – Pory Roku op. 8
M. de Falla – Suita na skrzypce i smyczki
P. Sarasate – Romanza andaluza, Introduzione e Tarantella, Carmen
  
ceny biletów: I miej. 60 zł norm., 40 zł ulg., II miej. 35 zł norm., 25 zł ulg.
  








27.08
sobota, godz. 19.30
Kościół św. św. Piotra i Pawła, ul. Grodzka 52
  
Sinfonietta Cracovia
Iwan Monighetti  dyrygent, wiolonczela
  
J. Haydn – Koncert wiolonczelowy C-dur, Koncert wiolonczelowy D-dur, Serenata notturna D-dur
  
ceny biletów: 40 zł m. zarezerwowane, 30 zł norm., 20 zł ulg.
  








28.08
niedziela, godz. 17.00
Collegium Maius – Aula, ul. Jagiellońska 15
  
Marek Mleczko  obój
Marek Toporowski  klawesyn
Zdzisław Łapiński  wiolonczela
  
G. Ph. Telemann, G. F. Händel, B. Britten, J. S. Bach, S. Gubajdulina, A. Vivaldi
  
ceny biletów: 30 zł norm., 20 zł ulg.
  








28.08
niedziela, godz. 20.15
Bazylika OO. Franciszkanów, ul. Franciszkańska
  
Chór Tronos
  
Muzyka cerkiewna
  
ceny biletów: 50 zł m. zarezerwowane, 40 zł norm., 30 zł ulg.
  








29.08
poniedziałek, godz. 20.30
Bazylika OO. Dominikanów, Plac Dominikański
  
Orkiestra Festiwalowa
Collegium Zieleński
Marek Mleczko  obój
Agnieszka Kaczmarek-Bialic  harfa
Aleksandra Zamojska  sopran
Krzysztof Kozarek  tenor
Jerzy Butryn  bas
Stanisław Krawczyński  dyrygent
  
A. Matsudaira, W. Lutosławski, F. Schubert
  
ceny biletów: 40 zł m. zarezerwowane, 30 zł norm., 20 zł ulg.
  








30.08
wtorek, godz. 20.00
Kościół OO. Bernardynów, ul. Bernardyńska 2
  
Andrzej Białko  organy
  
J. S. Bach
  
ceny biletów: 30 zł norm., 20 zł ulg.
  








31.08
środa, godz. 19.30
Sala Filharmonii Krakowskiej, ul. Zwierzyniecka 1
  
Orkiestra Filharmonii Krakowskiej
Krzysztof Książek  fortepian
Szymon Nehring  fortepian
Tadeusz Strugała  dyrygent
  
M. K. Ogiński – Polonez
F. Chopin – Koncert fortepianowy f-moll, op. 21
M. Karłowicz – Serenada na orkiestrę smyczkową op. 2
F. Chopin – Koncert fortepianowy e-moll, op. 11
  
ceny biletów: I miej. 50 zł norm., 40 zł ulg., II miej. 30 zł norm., 20 zł ulg.